Slovenský levanduľový olej a levanduľová voda s BIO certifikátom

Naša! Pravá! Poctivá! Slovenská! Našimi rukami vysadená, udržiavaná, spracovaná a zabalená až po konečný produkt. Toto je naša levanduľa GROSSO, známa vysokým obsahom silice, výraznou a intenzívnou vôňou.

Levanduľa pochádza z našej včelnice z ktorej vzniká v certifikovanej BIO destilárni slovenský levanduľový esenciálny – éterický olej a levanduľový hydrolát – levanduľová voda a to následne:

..je to ináč riadna makačka a hotová alchýmia… 🙂

Pri zbere kvetov je dôležité obdobie zberu. Počasie musí byť suché, slnečné a veľmi horúce. Najlepšie je uskutočniť zber okolo obeda, keď je slnko najvyššie. Naše včely pri zbere tiež pomáhajú, sú indikátorom, že kedy začať :-). Keď už pre včely kvety nie sú atraktívne, má levanduľa najväčší obsah silice.
A vtedy máme veľmi krátku dobu na zber so spracovaním a musíme frčať na maximálny výkon. Všetko sa to musí odohrať v čo najkratšom čase, aby si kvety udržali v sebe čo najviac silice. Kvety musia byť čisté a najideálnejšie zbavené včiel, aby sme ich neodviezli z ich vlastného stanoviska.

Kvety hneď po zbere balíme a odvážame do certifikovanej BIO destilárni, ktorá sa nachádza mimo územia Slovenska, niekoľko hodín cesty. Preprava musí prebehnúť rýchlo a počas prepravy musia kvety dýchať a nemôžu sa zapariť, lebo by sme ich mohli vyhodiť.
Po hodinách úmorného zberu v najväčších teplotách roka a dlhej cesty po dorazení do certifikovanej BIO destilárni sa idú kvety ihneď spracovať destiláciou. Nie, nie je to destilácia, ako pálenky.. Je to bylinková destilácia, z ktorej výťažkom nie je alkohol, ale pravý slovenský levanduľový esenciálny – éterický olej a slovenská levanduľová voda – hydrolát.

Po príchode späť, dlhom a ťažkom dni si vydýchneme, dáme našu dobre vychladenú medovinu s plátkom pomaranča a ľadom. Následne ďalšie dni výťažky z levandule ručne nafľaškujeme, olepíme etiketami a umiestnime na poličku v našej peknej predajni, kde si ich môžete zakúpiť, alebo prostredníctvom e-shopu.

Konečné levanduľové produkty po destilácii:

 

Slovenský BIO Éterický esenciálny olej z levandule GROSSO

je svieža, lesná bylinná vôňa s výrazným gáfrovým tónom. Esenciálny levanduľový olej sa používa v aromaterapii. Je silným upokojujúcim prostriedkom, zmierňuje stres, úzkosť a pomáha pri poruchách spánku. Lieči kožné ochorenia, ako sú akné, uštipnutie hmyzom, pri svrbení. Tiež sa používa pri výrobe kozmetiky, sviečok a mydiel a ako osviežovač vzduchu do aromalámp.

Slovenská BIO levanduľová voda z levandule GROSSO

má sladkú bylinkovú a korenistú arómu. Obsahuje aktívne látky rozpustné vo vode a malé percento esenciálneho oleja. Je oveľa jemnejšia, ako esenciálny olej a môže sa použiť priamo na pokožku. Používa sa na starostlivosť, čistenie a dodatočnú hydratáciu všetkých typov pleti. Upokojuje podráždenú a citlivú pokožku. Zmierňuje svrbenie a začervenanie po uštipnutí hmyzom. Hydrolát môže byť použitý ako súčasť výrobného procesu v kozmetike kdekoľvek, kde je voda potrebná.