Náš príbeh

“Malá“ pekná rodinka, ktorá si plní svoj sen.

Ahojte! Vitajte u nás! Tak toto sme my 😊

Hlavným včelárom je náš ocko Kristián „Kiko“ a hneď v závese mamička Janka „Nana“. Dôležitý post ochutnávačov zastrešuje Karinka, Lukáško a Hugo. Janka „ja“ je tiež za našou dielničkou handmade.

Dlhé roky sme boli s Kikom zamestnaní v korporáciách, kde sme všetku našu energiu venovali na dosahovanie výborných výsledkov na našich pracoviskách. Viedli sme tími ľudí a stále sme prijímali nové výzvy v podobe nových pracovných pozicií v rámci firmy a kariérneho rastu. Veľa sme sa naučili, v mnohých odvetviach sme sa zdokonalili, ale zmena je život.

Začiatok našej včelárskej farmičky

Primaverabees

, už s reálnymi úľmi sa datuje k roku 2014. To bol TEN rok, keď prvé štyri včelstvá zasadli na svoje nové stanovisko v obci Štefanovičová a časti Horný Taráň. Bolo to zhmotnenie všetkých informácií a poznatkov, čerpaných roky, mesiace, …., hodiny a hodiny z médií a od iných včelárov. Nemáme dlhoročnú tradíciu, ale vieme, že Vám prinášame včelí med, ktorý je ozajstný MED s veľkým M. Začiatky sú vždy ťažké. Existuje veľké množstvo názorov ako chovať včeličky. Našli sme si vlastnú cestu a každoročne zdokonaľujeme vlastné postupy chovu. Medík ako aj ostatné včelo-nutné-činnosti si robíme svojpomocne. S manželom stojíme za logami, tvarom a dizajnom etikiet. Ručne etikety lepíme a flaše balíme. S každým medom, peľom, akýmkoľvek produktom máte na stole aj kúsok nášho úsilia a kreativity. Všetko robíme s dôrazom na detail a kvalitu.

handmade
A kde začína

Primavera handmade?

S príchodom nášho Lukáška v roku 2013. Spoznala som super ľudí, s ktorými sme absolvovali kurzy patchworku a spustilo to u mna kreatívnu lavínu. Ani po narodení Lukáška sa lavína nespomalila a týžden pred narodením Huga, nášho tretieho ochutnávača 😊, som spustila fun page na socialnej sieti Primavera handmade. To bolo v roku 2015.

Dnes je tu rok 2019. Touto stránkou a naším eshopom sa posúvame bližšie k Vám a našim snom.
Ďakujeme za priazeň.
Kiko + Nana + Kari + Luki + Hugi